Türkiye’nin İlk Şekersiz Dondurması Baldo

Türkiye’de şekersiz bir dondurma 3 gün önceye kadar hayaldi benim için. Taki Baldo ile tanışana kadar 🙂

Baldo şekersiz ve katkısız, tamamen organik, Türkiye’nin ilk dondurmasını çıkartmış bulunmakta. Tabi bunu duyar duymaz internetin başında bittim resmen ve hemen siparişimi verdim.

Baldo-ballı dondurmanın hikayesinden bahsetmek istiyorum sizlere şimdi…

Baldo, dondurmayı yeniden icat ederek sağlıklı bir yiyeceğe dönüştürdü. Üstelik şaşırtıcı derecede yüksek besin değeri ile lezzetli ve besleyici bir özelliğe sahiptir. Baldo, sertifikalı organik keçi sütü ve yerli salebi yine organik çam balı ve kaya tuzu ile formüle ederek ulaştığı mükemmel lezzetinin yanında, ayrıca size zengin kalsiyum, protein, omega3 ve antioksidanlar sunar.

Şekersiz dondurmamıza bugün kavuştuk 🙂

Deneme amaçlı 2 paket almıştık yani 400 gr.

Dondurma gerçekten şekersiz. Ama yani şekersiz de öyle çokta dondurmaya benzer bir tadı yok desem yeridir. Hani böyle şekersiz dondurma yemek istiyorum ama evde uğraşmak istemiyorum deyip buzluğa atılacak cinstten.

Öyle seve seve yenilir mi bilmem…

Şekersiz dondurma tarifimiz

Ben İlayla dondurma yapıyorum mesela evde. Muzları dondurucıya atıyoruz 1 saat sonra alıp içine kakao, antep fıstığı ve biraz da bal koyuyoruz. Hepsini bızzzt bızzzt yapıyoruz birlikte. Enfes tat oluyor. Keyifle yiyoruz. Ama bu dondurma ııııh ıııııh. Bence olmamış.

Şekersiz olması halükarda. Ama bütününe baktığımızda ne yazık ki, dondurmadan beklediğimi alamadım. Üzgünüm.

Tavsiyem; içine biraz daha muz koymalısınız. Biz damla sakızlıyı denedik. Ve memnun kalmadık. Yarın kakaoluya da bakacağız. Umarım ondan memnun kalırız. Dondurmada alışmış olduğumuz tat ne yazık ki şeker. Badoo’nun dondurmaları da şekersiz. Sonuç alarak damat tadımız dondurmanın içinde ki şekeri arıyor her ne kadar şekersiz olsa da. Bu tatlandırma olayı bal bile olsa, bunu biraz fazlaca bekliyorsunuz ki gerçeğine yakın olsun.

Ama Baldo’nun dondurmasının içinde aradığımız tat ne yazık ki yoktu. Resmen içine bal çok çok az koyulmuş. Buda hayli ile hafiften mide bulandırdı.

Bir daha alır mıyım?

Almam.

Ama şekersiz dondurmayı denemenizi isterim.

Beğenmezseniz, evde kendiniz de tarifini verdiğim dondurmayı yapabilir, afiyetle yiyebilirsiniz…

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here