Türkiye’nin İlk Şekersiz Dondurması Baldo Ballı Dondurma

Türkiye’de şekersiz bir dondurma 3 gün önceye kadar hayaldi benim için. Taki Baldo ballı dondurma ile tanışana kadar 🙂

Baldo ballı dondurma şekersiz ve katkısız, tamamen organik, Türkiye’nin ilk dondurmasını çıkartmış bulunmakta. Tabi bunu duyar duymaz internetin başında bittim resmen ve hemen siparişimi verdim.

Baldo ballı dondurmanın hikayesinden bahsetmek istiyorum sizlere şimdi…

Baldo ballı dondurma, yeniden yaratarak sağlıklı bir yiyeceğe dönüştürdü. Üstelik şaşırtıcı derecede yüksek besin değeri ile lezzetli ve besleyici bir özelliğe sahiptir. Baldo ballı dondurma sertifikalı organik keçi sütü ve yerli salebi yine organik çam balı ve kaya tuzu ile formüle ederek ulaştığı mükemmel lezzetinin yanında, ayrıca size zengin kalsiyum, protein, Omega-3 ve antioksidanlar sunar.

Şekersiz dondurmamıza bugün kavuştuk 🙂

Deneme amaçlı 2 paket almıştık yani 400 gr. lık paketlerde toplamda 800 gr.

Dondurma gerçekten şekersiz. Ama yani şekersiz de öyle çokta dondurmaya benzer bir tadı yok desem yeridir. Hani böyle şekersiz dondurma yemek istiyorum ama evde uğraşmak istemiyorum deyip alıp buzluğa atılacak cinstten.

Öyle seve seve yenilir mi bilmem…

 

 

ŞEKERSİZ DONDURMA TARİFİ

Ben İlayla dondurma yapıyorum mesela evde. Muzları dondurucıya atıyoruz 1 saat sonra alıp içine kakao, antep fıstığı ve biraz da bal koyuyoruz. Hepsini bızzzt bızzzt yapıyoruz birlikte. Enfes tat oluyor. Keyifle yiyoruz. Ama bu dondurma ııııh ıııııh. Bence olmamış.

Şekersiz olması halükarda. Ama bütününe baktığımızda ne yazık ki, dondurmadan beklediğimi alamadım. Üzgünüm.

Tavsiyem; içine biraz daha tatlandırıcı koymalısınız. Bal miktarını biraz arttırabilir yada hurma veya da dutla tatlandırabilirsiniz. Biz bu arada damla sakızlı baldo dondurmasını denedik. Ama çok memnun kaldığımızı söyleyemeyeceğim. Yarın ise, kakaolu baldo ballı dondurmasını deneyeceğiz. Umarım ondan daha çok memnun kalırız.

Dondurmada alışmış olduğumuz tat ne yazık ki şeker. Baldo’nun dondurmaları da şekersiz. Sonuç alarak damak tadımız dondurmanın içinde ki şekeri arıyor her ne kadar şekersiz olsa da. Bu dondurmada ki tatlandırma olayı bal bile olsa,dondurmanın içerisinde biraz daha fazla bekliyorsunuz ki yaptığınız dondurma beklentilerinize cevap verebilsin.

Ama Baldo ballı dondurmanıniçinde aradığımız tat ne yazık ki yoktu. Dondurma bal ile tatlandırılmış ama bal o kadar az o kadar az ki eser miktar da desem yanılmış olmam. Balın bu kadar az olması da ne yazık ki beklentilerimi karşılayamadı.

Bir daha alır mıyım?

Alabilirim ama çokta talep edeceğimi sanmıyorum. Yokluktan var edildiği için tercih sebebi olacaktır.

Ama yine de baldo ballı dondurmayı denemenizi tavsiye ederim.

Eğer ki dilerseniz sizde farklı bir alternatif oluşturarak, evde kendiniz de şekersiz dondurmayı yapabilir, afiyetle tüketebilirsiniz…

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here